מטבח פרובנס – סוף סוף מטבח עם אוירה!

מטבח פרובנס הוא מטבח ייחודי, המחזיר את החמימות והביתיות למטבח של ימינו. בעידן החידושים הטכנולוגיים והעיבודים התעשייתיים, נעים לגלות שאפשר לחזור לתחושת הנעימות של פעם. להרגיש את האווירה הכפרית, ממש כמו בחבל פרובנס שבצרפת.

מהו מכיל מטבח פרובנס?

למטבח פרובנס נבנה מעץ פראי לא מעובד, יש בו חללים גדולים וחומרי הגלם שלו בדרך כלל לקוחים דווקא מן הטבע – עץ, זכוכית או אפילו אבן. הרבה עץ משולב במטבח פרובנס ודווקא מסוג מלא. הכל כדי להשרות תחושה של סגנון עתיק.

סגנון העיצוב השולט במטבח פרובנס הוא עשיר, ומתאפיין בטקסטורות מסוגננות, בגווני חום ושמנת. בדרך כלל נמצא במטבח פרובנס "אי" במרכז המטבח המשמש כתוספת לנוי או כמשטח עבודה נוסף.

אי זה נבנה לפעמים למטרה נוספת – לאחסון מגירות ותאים לכלי האוכל. עיצוב ייחודי זה יעיל במקומות בהם ישנם חללים קטנים במרכז אשר אינם מנוצלים לשום דבר, וה-אי יכול להפוך לשטח נוסף שימושי.

מטבחי פרובנס  טעם מיוחד

הצבעים השולטים במטבח פרובנס יהיו בדרך כלל, שמנת, צבעי פסטל עדינים, ירוק בהיר וגם אפור. כדי להוסיף גוון דומיננטי יותר משלבים צבע כהה כמו בורדו או אדום.

מטבח פרובנס מצטיין במגוון של דוגמאות וטקסטורות אך אין הוא מסוג המטבחים המיועדים אך לנוי, הוא שימושי בהחלט להנאת דייריו.

תמצאו בו משטחי עבודה נוחים ורחבי ידיים, שטח פנימי מרווח, וחומרי גלם איכותיים ממדרגה ראשונה.

מעניין לציין כי תהליך הכנת האוכל במטבח הפרובנס הוא שיתופי-משפחתי, וזהו אחד המאפיינים שלו. עיצוב המטבח מתוכנן בצורה כזו שהכול בו זמין ונוח ואין חלקים נסתרים.

גם כלי המטבח, שעל פי המסורת מוצנעים במגירות או ארונות פנימיים, מוצבים במטבח פרובנס בצורה מוחצנת כלפי חוץ לראווה לעיני כל. על המדף אפשר למצוא ספרי בישול, תבלינים וחומרי גלם מוכנים לשימוש, שלא מביישים אף אחד.

מטבח בסגנון פרובנס מתאים לאנשים הרוצים להתחדש מצד אחד, ומצד שני ליהנות מאווירה חמימה ונעימה. לחוות מטבח מסוג המעניק תחושת משפחתיות מלכדת, משהו נוסטלגי שרוצים תמיד לחזור אליו ונהנים כל רגע לשהות בתוכו.

חשקה נפשכם במטבח פרובנס? המקצוענים של ארנה מעצבים מומחים למטבחים מסוג זה, עם רמת ביצוע גבוהה במיוחד, כולל אחריות מהתחלה ועד הסוף. מהרו ותיהנו גם אתם!